• Obchody Majowych Świąt Polaków w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

8 maja 2024r. w naszej placówce uczciliśmy Majowe Święta Polaków.

Uroczystość szkolna składała się z dwóch części.

W części pierwszej wszyscy uczestnicy akademii zaśpiewali "Hymn państwowy", a następnie obejrzeli inscenizację patriotyczną "Witaj Maj, Trzeci Maj!".

W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy czwartej i piątej.Do występu uczniów przygotowywała Ewa Socha, nauczycielka historii.

Na część drugą składała się prezentacja wystawy plakatów wykonana przez uczniów klas IV- VIII.

Prace nad stworzeniem plakatów trwały od drugiej połowy kwietnia.

Każda z wymienionych klas miała do przygotowania inne zagadnienie dotyczące Święta Pracy( 1 maja), Dnia Flagi RP( 2 maja) i Święta Konstytucji 3 Maja (3 maja).

Uczniowie na lekcjach historii projektowali swoje plakaty: tworzyli mapę myśli, zbierali informacje na dany temat z różnych źródeł, a następnie w formie graficznej w sposób syntetyczny przekazali efekty swojej pracy.

Na koniec akademii czekała na uczniów niespodzianka w postaci wizerunku orła wydrukowanego na drukarce 3D oraz kawałek pysznego ciasta w barwach narodowych.

Piękną dekorację w sali gimnastycznej wykonali uczniowie z klas I- III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem swoich wychowawców.

Warto podkreślić, iż uczestnicy akademii dostosowali strój do okolicznościowego wydarzenia oraz zachowali odpowiedni szacunek .

Należy mieć nadzieję na to, iż upamiętnianie ważnych dla Polaków wydarzeń buduje poczucie własnej tożsamości i uczy patriotyzmu.

• Konkurs logopedyczny

• W dniu dzisiejszym naszym najmłodszym uczniom Lence i Antkowi zostały wręczone nagrody za udział w konkursie logopedycznym podczas Powiatowego Przeglądu Wierszy Logopedycznych organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle.

Serdecznie gratulujemy.

• PIERWSZA POMOC

•   6 maja 2024 r.,tuż po majówce, uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu "Pierwsza pomoc, my już wiemy jak ratować życie, a Ty?- warsztaty i jubileuszowy X powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej".

Warsztaty prowadził Pan Szymon Płaczkiewicz, ratownik medyczny z Firmy HELPMED w Bydgoszczy.

Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:

1. Zasady resuscytacji krążeniowo oddechowej;

2. Postępowanie przy zachłyśnięciu osób dorosłych, dzieci;

3. Zaopatrywanie ran.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna, w której uczniowie mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy na szkoleniowych fantomach do pierwszej pomocy.

Dziękujemy Panu Szymonowi Płaczkiewiczowi za prezentację odpowiednich technik udzielania pierwszej pomocy.

Resuscytacja krążeniowo oddechowa to dziś kluczowa umiejętność. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się nam wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkoleń.