• Pamiętamy o miejscach pamięci narodowej w naszej najbliższej okolicy.

•     27 października br. reprezentanci klas - siódmej i ósmej wraz z opiekunem, p. Ewą Sochą udali się do Dębogóry, aby uporządkować mogiłę rodziny Jabłońskich, zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.

Uczniowie w hołdzie poległym, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

• Kreatywne Dni Nietypowe- Dzień Ziemniaka

•     W miniony piątek w Oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Przedszkolaki poznały historię ziemniaka oraz potrawy , które można przygotować z ziemniaka. Uczestniczyły w licznych zadaniach tematycznych m. in. memory, grze matematycznej oraz wykonywały ziemniaczane ludziki i pieczątki. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Na zakończenie odbyła się degustacja przepysznych placków ziemniaczanych w wykonaniu pani Julity i Mirosławy.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu Dnia Ziemniaka rodzicom oraz paniom Julicie, Mirosławie i Bożenie.

• Żywa lekcja historii

•    Dzisiaj w naszej szkole odbył się pokaz historyczny przygotowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto z Lublina. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z obyczajami i kulturą epoki średniowiecza. Uczestniczyli w pojedynkach rycerskich, a także przeszli próbę miecza. Niektórzy nawet zostali zakuci w dyby, aby sprawdzić, czy długo wytrzymaliby taką karę. Ta nietypowa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, o czym świadczyć może fakt, że chętnie pomagali prowadzącym w prezentacji najważniejszych zagadnień związanych z działalnością rycerzy.
          • POLA NADZIEI

• Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu dzisiejszym w ogrodzie przyszkolnym nasi uczniowie zasadzili cebulki żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei i wsparcia dla  hospicjum.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

•     13 października społeczność naszej szkoły obchodziła dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia. Zebranych gości, przedstawicieli Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły oraz nauczycieli i uczniów powitała dyrektor Małgorzata Dutkiewicz. Następnie pierwszoklasiści: Olga Filg, Michalina Jodda, Sebastian Kosmatka i Dagmara Lewandowska zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który spotkał się z dużym uznaniem widzów, szczególnie spodobał się taniec. Potem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzili wiedzę młodszych kolegów, którzy bez zarzutu zdali swój pierwszy ,,egzamin’’. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa, a następnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Druga część uroczystości to obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali życzenia i podziękowania złożone przez uczniów, panią Dyrektor oraz przez Radę Rodziców: panie Dorotę Filg, Iwonę Lewandowską i Natalię Stachowiak.

Miłym akcentem tego dnia było wręczenie nagród dyrektora, które otrzymały nauczycielki, panie: Violetta Soja, Bożena Nogowska, Ewa Socha i Paulina Grzechnik oraz pracownicy obsługi, państwo: Mirosława Olszewska, Agnieszka Wiejaczka i Ireneusz Sojka.

Kolejne ważne wydarzenie, to otrzymanie nagrody Burmistrza Kcyni za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze przez nauczyciela naszej szkoły panią Katarzynę Pawlak.

BRAWO I GRATULACJE !

• Co słychać w naszej szkole?

•    Oprócz tradycyjnej nauki korzystamy z technologii cyfrowych. Używamy drukarki 3D,bawimy się klockami LEGO Education Spike,które szkoła dostała z projektu Laboratoria Przyszłości.

W ramach propagowania czytelnictwa w naszej szkole w październiku zorganiziwaliśmy akcję ,,Zabierz mnie na przerwę",która ma na celu zachęcić uczniów do czytelnictwa.W tym celu powieści,bajki i baśnie ,,wyszły" z biblioteki i na parapetach czekają,aż ktoś wyruszy z nimi do Krainy Wyobraźni.

• Biegi przełajowe

•         Dnia 6 października w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych. Na wstępie dyrektor Małgorzata Dutkiewicz powitała wszystkich przybyłych: Kierownika Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury pana Rafała Woźniaka, koordynatora zawodów z ramienia gminy Kcynia pana Ryszarda Hanioszyna wszystkich zawodników oraz ich opiekunów. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Szymon Ciesielski objaśnił zasady zawodów i zapoznał wszystkich uczestników z trasą, która obejmowała teren w pobliżu szkoły wokół stawu i wynosiła 1000m. Biegi odbywały się w kategoriach - dziewczęta - klasy 4-8 sztafeta 5 razy 1000 m oraz chłopcy klasy- 4-8 - sztafeta 5 razy 1000 m.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco : kategoria dziewcząt :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kcyni

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mycielewie

3 miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

4 miejsce Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie

5 miejsce Szkoła Podstawowa w Laskownicy

Kategoria chłopcy :

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mycielewie

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Laskownicy

3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kcyni

4 miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie

Okazało się, że biegi przełajowe wymagają dobrej kondycji i są nie lada wysiłkiem. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwali ratownicy medyczni, którym składamy serdeczne podziękowania.

Po dużym wysiłku wszyscy uczestnicy odpoczęli przy wspólnym ognisku.

Na zakończenie Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Rafał Woźniak i pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz wręczyli dyplomy i puchary.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w zawodach, które były nowością w takiej formule.

Zapraszamy za rok . Społeczność Szkoły Podstawowej w Rozstrzebowie.

Więcej zdjęć na fb szkolnym.