• Dzień Mamy

•    Tegoroczne obchody Święta Matki w Szkole Podstawowej im. K. Korka w Rozstrzębowie odbyły się 30 maja 2023. Gości powitała pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz. Dzieci z radością zaprezentowały wzruszonym mamom wierszyki i piosenki, wręczyły urocze, własnoręcznie wykonane upominki.

Następnie miło rozmawiano podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców i wychowawców. Zapraszamy do fotogalerii na fb.

• Wycieczka szkolna

• W dniach 8-10.05 uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce. W pierwszym dniu zobaczyli ruchomą szopkę w Wambierzycach i Twierdzę Kłodzko.Drugi dzień to całodzienna wycieczka do Pragi.Ostatniego dnia dzieci zaliczyły spacer w Błędnych Skałach, odwiedzili świątynie czaszek w Kudowie Zdroju oraz park zdrojowy.

• Apel

• 27 kwietnia br. uczciliśmy majowe święta Polaków: Dzień Flagi- 2 maja i 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
            Cała społeczność szkolna wysłuchała i obejrzała montaż pn ."Wiwat wszystkie stany!". Został on wykonany przez uczniów i uczennice klasy ósmej.
            O tym, tak ważnym dla narodu polskiego wydarzeniu przez długi czas nie mówiło się prawie wcale. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku, Sejm RP zdecydował o przywróceniu święta 3 Maja.
            Klasa ósma z zapałem prezentowała opanowane na pamięć informacje o tym wydarzeniu.
            Ponadto uczniowie zaśpiewali okolicznościowe utwory patriotyczne: "Flaga", "Witaj Majowa Jutrzenko", "Wojenko Wojenko", "Podziemna armia powraca", "Żurawiejki".
            Klasa ósma oprócz występu przygotowała również okolicznościową dekorację w sali gimnastycznej.
            Do akademii szkolnej uczniów przygotowała nauczycielka historii, p. Ewa Socha.