• Akcja wolontariatu

•   Przed nami Święta Wielkiej Nocy - z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie ofiarowali osobom starszym, samotnym i schorowanym kartki świąteczne z życzeniami, które samodzielnie wykonali na zajęciach.

Osoby obdarowane były bardzo szczęśliwe, że się o nich pamięta.

• Wiosna

•    Tuż przed Wielkanocą w szkolnym ogrodzie zakwitły żonkile, posadzone przez uczniów jesienią w ramach ogólnopolskiej akcji POLA NADZIEI, w której bierzemy udział we współpracy z Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Piękne, żółte kwiaty są wyrazem solidarności z chorymi na raka i wlewają w nasze serca ukojenie oraz optymizm.

• Wielkanocne śniadanie

•    Jak co roku przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Starsi uczniowie przystroili świąteczny stół, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Następnie w uroczystym nastroju zaprosili wszystkich do odsłuchania programu słowno-muzycznego, przedstawiającego szczególny okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tzw. Triduum Paschalnego.

Młodsi uczniowie natomiast, recytując wiersze, przypomnieli nam symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wspólnie z nimi mogliśmy odśpiewać pieśni: ,,Zmartwychwstał Pan", ,,Alleluja" i "Kogucik".

Życzymy wszystkim, aby nastrój świątecznej radości trwał w nas jak najdłużej.

Wesołego Alleluja!

• WARSZTATY WIELKANOCNE

•     W dniu dzisiejszym w Oddziale przedszkolnym miały miejsce Warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców. Ich owocem są przepiękne zające wykonane z siana. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w kolejnym już wspólnym przedsięwzięciu

• Kreatywne Dni Nietypowe- Dzień Wody

•       W dniu dzisiejszym przedszkolaki świętowały Dzień Wody. Z tej okazji  wykonywały liczne zadania tematyczne oraz otrzymały zastrzyk wiedzy dotyczący m.in.  obiegu wody  w przyrodzie, oszczędzania wody w życiu codziennym i znaczenia wody. Nie zabrakło pysznych ciasteczek w kształcie stateczków, za które dziękujemy pani Paulinie i Antkowi.