Pogadanka na temat bezpieczeństwa dla klas 0-4. 28 listopada br. w naszej szkole odbyła się pogadanka dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa: bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania się na lodzie, zachowania się w kontakcie z osobą obcą. Pogadankę przeprowadziła starszy posterunkowy Wiesława Ambrozik z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią. W tym samym czasie uczniowie klas starszych mieli prelekcję dotyczącą odpowiedzialności karnej, niszczenia mienia, cyberprzemocy oraz uzależnień, którą przeprowadziła aspirant Zofia Wrzeszcz.
- 23
Dzień pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek. Równie szybko podbiły też rynek księgarski i filmowy, stając się kultowymi bohaterami bajek.
Andrzejki w klasie pierwszej....
Jak pierwszaki obchodziły tradycyjne ,,andrzejki’’
Były wróżby, zagadki i konkursy przygotowane z pomocą rodziców. Dzieci były bardzo przejęte zarówno wróżąc, jak i ciągnąc losy dotyczące imienia przyszłego męża czy żony, miejsca zamieszkania, czy profesji. Nie mniej tajemnicze były wróżby z wosku, które wskazały wiele atrakcji w niedalekiej przyszłości. Potem tańce i zabawy. Oj, było wesoło…
Druga część obchodów Dnia Niepodległości
17 listopada 2023r. w naszej placówce miała miejsce druga część obchodów 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie uroczystości znalazła się prelekcja Pana Marcina Lisieckiego, nauczyciela historii Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, na temat Miejsc Pamięci Narodowej w naszej "małej ojczyźnie". Odbył się również okolicznościowy quiz patriotyczny dla klas I-IV oraz V-VIII. Reprezentantami poszczególnych klas byli następujący uczniowie: Sebastian Kosmatka kl.I; Olga Chojnacka kl. II; Jakub Bagnerowski kl. III; Lena Kosmatka kl. IV; Julia Mrozowicz kl. V; Maja Olejniczak kl. VI; Wojciech Kamyszek kl. VII; Monika Bubacz kl. VIII. Wśród rywalizujących ze sobą uczniów największą wiedzą wykazali się Monika Bubacz z klasy ósmej i Maja Olejniczak z klasy szóstej ( uzyskany wynik 9 punktów na 10 możliwych). W kategorii klas I- IV, najlepszy wynik osiągnęła Lena Kosmatka z klasy czwartej- 6 punktów na 7 możliwych. Ostatnim elementem programu był wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Dziękujemy Panu Marcinowi Lisieckiemu za interesującą prelekcję oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie upominków dla uczestników konkursu i przypinek patriotycznych dla uczniów.
20
Narodowe Święto Niepodległości Dziś w naszej szkole uczciliśmy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego" zgodnie z akcją ,,Szkoła do hymnu'' 2023. Następnie przemaszerowaliśmy wokół pobliskiego stawu. Każdy z uczestników marszu manifestował współczesny patriotyzm niosąc chorągiewkę w barwach narodowych lub przypinkę, patriotyczną. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
- 5
Żywa lekcja przyrody- wystawa zwierząt egzotycznych
Dzisiaj w naszej szkole zagościła “wystawa zwierząt egzotycznych”. Wśród okazów znalazły się liczne owady, pajęczaki oraz gady. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska egzotycznym zwierzętom, poznać ich zwyczaje, przystosowania do życia w określonych warunkach na różnych kontynentach.
Ta żywa lekcja przyrody cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, wzbudziła wiele emocji wśród uczniów, pozwoliła również oswoić się z niektórymi gatunkami owadów czy gadów oraz zachęcić do założenia własnych hodowli.
34
Szkoła pamięta! Nasza szkoła, jak co roku pamięta o swoim Patronie Ś.P. Kazimierzu Korku. Zgodnie z tradycją w przeddzień listopadowych świąt, zapalono znicz i złożono kwiaty.
Pamiętamy o miejscach pamięci narodowej w naszej najbliższej okolicy.
27 października br. reprezentanci klas - siódmej i ósmej wraz z opiekunem, p. Ewą Sochą udali się do Dębogóry, aby uporządkować mogiłę rodziny Jabłońskich, zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.
Uczniowie w hołdzie poległym, złożyli kwiaty i zapalili znicze.
22
Kreatywne Dni Nietypowe- Dzień Ziemniaka
W miniony piątek w Oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Przedszkolaki poznały historię ziemniaka oraz potrawy , które można przygotować z ziemniaka. Uczestniczyły w licznych zadaniach tematycznych m. in. memory, grze matematycznej oraz wykonywały ziemniaczane ludziki i pieczątki. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Na zakończenie odbyła się degustacja przepysznych placków ziemniaczanych w wykonaniu pani Julity i Mirosławy.
Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu Dnia Ziemniaka rodzicom oraz paniom Julicie, Mirosławie i Bożenie.
6
Żywa lekcja historii
- Dzisiaj w naszej szkole odbył się pokaz historyczny przygotowany przez grupę artystyczną Rekonstrukto z Lublina. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z obyczajami i kulturą epoki średniowiecza. Uczestniczyli w pojedynkach rycerskich, a także przeszli próbę miecza. Niektórzy nawet zostali zakuci w dyby, aby sprawdzić, czy długo wytrzymaliby taką karę. Ta nietypowa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, o czym świadczyć może fakt, że chętnie pomagali prowadzącym w prezentacji najważniejszych zagadnień związanych z działalnością rycerzy.5
POLA NADZIEI
Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu dzisiejszym w ogrodzie przyszkolnym nasi uczniowie zasadzili cebulki żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei i wsparcia dla hospicjum.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października społeczność naszej szkoły obchodziła dwie uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia. Zebranych gości, przedstawicieli Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły oraz nauczycieli i uczniów powitała dyrektor Małgorzata Dutkiewicz. Następnie pierwszoklasiści: Olga Filg, Michalina Jodda, Sebastian Kosmatka i Dagmara Lewandowska zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który spotkał się z dużym uznaniem widzów, szczególnie spodobał się taniec. Potem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprawdzili wiedzę młodszych kolegów, którzy bez zarzutu zdali swój pierwszy ,,egzamin’’. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa, a następnie zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Druga część uroczystości to obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali życzenia i podziękowania złożone przez uczniów, panią Dyrektor oraz przez Radę Rodziców: panie Dorotę Filg, Iwonę Lewandowską i Natalię Stachowiak.
Miłym akcentem tego dnia było wręczenie nagród dyrektora, które otrzymały nauczycielki, panie: Violetta Soja, Bożena Nogowska, Ewa Socha i Paulina Grzechnik oraz pracownicy obsługi, państwo: Mirosława Olszewska, Agnieszka Wiejaczka i Ireneusz Sojka.
Kolejne ważne wydarzenie, to otrzymanie nagrody Burmistrza Kcyni za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze przez nauczyciela naszej szkoły panią Katarzynę Pawlak.
BRAWO I GRATULACJE !
3
Co słychać w naszej szkole?
Oprócz tradycyjnej nauki korzystamy z technologii cyfrowych. Używamy drukarki 3D,bawimy się klockami LEGO Education Spike,które szkoła dostała z projektu Laboratoria Przyszłości.
W ramach propagowania czytelnictwa w naszej szkole w październiku zorganiziwaliśmy akcję ,,Zabierz mnie na przerwę",która ma na celu zachęcić uczniów do czytelnictwa.W tym celu powieści,bajki i baśnie ,,wyszły" z biblioteki i na parapetach czekają,aż ktoś wyruszy z nimi do Krainy Wyobraźni.
8
Biegi przełajowe
Dnia 6 października w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych. Na wstępie dyrektor Małgorzata Dutkiewicz powitała wszystkich przybyłych: Kierownika Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury pana Rafała Woźniaka, koordynatora zawodów z ramienia gminy Kcynia pana Ryszarda Hanioszyna wszystkich zawodników oraz ich opiekunów. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Szymon Ciesielski objaśnił zasady zawodów i zapoznał wszystkich uczestników z trasą, która obejmowała teren w pobliżu szkoły wokół stawu i wynosiła 1000m. Biegi odbywały się w kategoriach - dziewczęta - klasy 4-8 sztafeta 5 razy 1000 m oraz chłopcy klasy- 4-8 - sztafeta 5 razy 1000 m.
Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco : kategoria dziewcząt :
1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kcyni
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mycielewie
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie
4 miejsce Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
5 miejsce Szkoła Podstawowa w Laskownicy
Kategoria chłopcy :
1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Laskownicy
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Kcyni
4 miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie
Okazało się, że biegi przełajowe wymagają dobrej kondycji i są nie lada wysiłkiem. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników czuwali ratownicy medyczni, którym składamy serdeczne podziękowania.
Po dużym wysiłku wszyscy uczestnicy odpoczęli przy wspólnym ognisku.
Na zakończenie Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Rafał Woźniak i pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz wręczyli dyplomy i puchary.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w zawodach, które były nowością w takiej formule.
Zapraszamy za rok . Społeczność Szkoły Podstawowej w Rozstrzebowie.
Więcej zdjęć na fb szkolnym.
Dzień języków obcych
Filmik na stronie szkoły.
29
Jesienny spacer
22 września br. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na edukacyjny spacer.
Tak się złożyło, że dziś jest ostatni dzień kalendarzowego lata, po którym rozpocznie się nowa pora roku - jesień, zarówno astronomiczna, jak i kalendarzowa jednocześnie.
Naszej krótkiej wycieczce przyświecało kilka celów: obserwacja otaczającej nas przyrody, poszukiwanie przyrodniczych skarbów, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania w miejscach publicznych, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz integracja grupy.
Wszystkie dzieci z zapałem zbierały dary jesieni: kolorowe liście, kwiaty, żołędzie. Znajdą one swoje miejsce w kąciku przyrodniczym.
13
Morza szum, widok fal....
Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego wspominały letnie, wakacyjne podróże. Po wysłuchaniu opowiadania miały mnóstwo odpowiedzi na zadawane pytania. Po zabawie w ,,Falujące morze,, był czas na pracę plastyczną w grupie.
Dzieci bardzo zaangażowały się i miały wiele pomysłów. Swoją twórczą pracę nazwały,,Morze Bałtyk"
Na koniec była prezentacja i wspólne zdjęcie. Gratulujemy👏
Niespodzianka ,którą było rysowanie kolorową kredą na chodniku dała dzieciom dużo radości.
4
Narodowe czytanie
- To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą [prezydent.pl]. W tym roku wspólnie czytaliśmy powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Scenerię wydarzenia tworzyły rozstrzębowskie pola oraz imitujący rzekę staw. Natomiast piękne stroje gospodarzy akcji, czyli uczniów klasy VI, pozwoliły przenieść się, choć na chwilę, do drugiej połowy XIX wieku.3
Dzień Kropki
15 września w kalendarzu Świąt Nietypowych obchodzimy Święto Kropki. Nasze przedszkolaki z tej okazji również świętowały wykonując m.in. prace plastyczne oraz ćwiczenia z Kropką. Nie zabrakło też niespodzianek , którymi były fotobudka oraz przepyszne babeczki z kropką, w wykonaniu Lenki i Jej Mamy.
5
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 4 września o godzinie 8.00. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz powitała wszystkich przybyłych rodziców , nauczycieli , emerytowanych pracowników oraz uczniów.
Następnie odczytała list sekretarza gminy Kcynia pana Rafała Heftowicza skierowany do społeczności szkolnej.
Piękne życzenia na nowy rok szkolny skierowała do uczniów i nauczycieli wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Lewandowska.
W swoim wystąpieniu pani dyrektor zwróciła się do rodziców, nauczycieli i uczniów mówiąc min:
Drodzy Rodzice! Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla nich, że zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.
Drodzy Nauczyciele! Życzę wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.
Kochani Uczniowie! Życzę wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował Waszą pewność siebie. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali samie siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wspomnień. Z całego serca życzę Wam powodzenia w Nowym roku szkolnym 2023/2024.
Potem pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas i przydział przedmiotów.
Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami udali się na spotkania do swoich klas.
POWODZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM !
Archiwum Aktualności