• WNIOSKI Z EWALUACJI

• Wnioski z ewaluacji  zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole w dniach od 14 do 16 maja 2018r. przez wizytatorów ds. ewaluacji  : panią Annę Koziołkiewicz i pana Tadeusza Dąbrowskiego .

1. Wspólne ustalanie i konsekwentne przestrzeganie zasad postępowania kształtuje pożądane postawy uczniów oraz przygotowuje ich do funkcjonowania w społeczeństwie.

2. Przyjazna atmosfera panująca w szkole, podejmowane przez nauczycieli działania w zakresie bezpieczeństwa uczniów sprawiają, że uczniowie czują się w szkole bezpiecznie i chętnie do niej przychodzą.

3. Praca z uczniem zdolnym przynosi efekty w postaci znaczących sukcesów w wielu konkursach tematycznych, przedmiotowych i zawodach sportowych, w tym o zasięgu powiatowym i wojewódzkim.

4. Nauczyciele w procesie nauczania organizują sytuacje edukacyjne umożliwiające uczniom wykorzystywanie posiadanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania zadań zarówno prostych jak i złożonych oraz rozwiązywania problemów.

5. Szkoła organizuje systemowe rozpoznawanie potrzeb i możliwości dzieci, co umożliwia indywidualne podejście do ucznia, stosowanie w procesie edukacyjnym zasady indywidualizacji metod i treści, dostosowanie odpowiednich warunków pracy oraz organizowanie form pomocy psychologiczno-pedagogicznej odpowiadających zdiagnozowanym potrzebom, zainteresowaniom i uzdolnieniom.

Wnioski z ewaluacji  zewnętrznej przeprowadzonej w  oddziale przedszkolnym w dniach od 28 do 30  maja 2018r. przez wizytatorów ds. ewaluacji  : panią Annę Koziołkiewicz i pana Tadeusza Dąbrowskiego .

1. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana z wykorzystaniem warunków i sposobów jej realizacji i służy rozwojowi fizycznemu, emocjonalnemu, społecznemu i poznawczemu wychowanków.

2. Oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu relacje zachodzące między wszystkimi uczestnikami życia przedszkola przyczyniają się do kształtowania właściwych postaw dzieci oraz respektowania przez nie norm społecznych.

3. Odpowiednie warunki lokalowe i organizacyjne oraz zaangażowanie wszystkich pracowników placówki wpływają na efektywne nabywanie wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej.

Szczegółowe raporty z przeprowadzonych ewaluacji są dostępne na https://www.npseo.pl/