Dnia 27 listopada o godz. 15. 30 odbędzie się zebranie z rodzicami.Serdecznie zapraszamy!!!
Jesienne sprzątanie i ………
Jak co roku o tej porze nasze szkolne boisko usłane jest kolorowymi liśćmi , których jest tak dużo, że trzeba je często grabić.
Nasza klasa „zmobilizowana„ przez wychowawcę panią Małgorzatę Dutkiewicz ochoczo zabrała się do porządkowania boiska i placu zabaw.
Postanowiliśmy jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i po zakończonej pracy „zasmakowaliśmy” uroków złotej , polskiej jesieni.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmiku .
SZKOLNE KONKURSY SKO
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH SKO:
1.,,KLASOWY MISTRZ OSZCZĘDZANIA”
2. ,,NAJSYSTEMATYCZNIEJ OSZCZĘDZAJĄCA KLASA”
SKO–to świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Celem konkursów jest zachęcanie uczniów do systematycznego wpłacania i oszczędzania pieniędzy.
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Ogłoszenie wyników odbędzie się w styczniu i czerwcu 2019 r.
Na zwycięzców czekają nagrody!
Opiekun SKO
Pociąg do wolności.
Dzisiaj w naszej szkole odbywały się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym elementem uroczystości było ułożenie przez naszych uczniów biało-czerwonej flagi przed budynkiem szkoły. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, która została udekorowana biało-czerwonymi balonami. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn państwowy. Po odśpiewaniu hymnu Pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz powitała zebranych na uroczystości i przypomniała uczniom, jak ważne jest dla każdego Polaka Święto Niepodległości. Po przemówieniu rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów kółka historycznego pod okiem p. Pauliny Kuberackiej pt. „Pociąg do wolności”. Uczniowie przedstawili zebranym drogę, jaką przebyć musiał nasz naród przez 123 lata zaborów. Nie zabrakło ważnych dat i postaci związanych z rozbiorami, powstaniami narodowymi i Wielką Wojną. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne oraz przepiękna dekoracja wykonana przez panią Jadwigę Słomską oraz panią Paulinę Kuberacką. Podsumowaniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursów, które zostały przeprowadzone w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pierwszy z nich- konkurs piosenki patriotycznej „100 lat Niepodległej” został przeprowadzony 29 października. W tym konkursie wyłoniono aż sześciu laureatów: 1 miejsce: Wiktoria Kociałkowska, Zuzanna Malak, Anna Kolanowska,; 2 miejsce: Martyna Malak; 3 miejsce: Nicole Szczukowska, Jagoda Woźniak oraz wyróżnienie Wiktoria Zagórska. Laureatki otrzymały dyplomy oraz sprzęt elektroniczny a pozostali uczestnicy- dyplomy i upominki. Kolejny konkurs przeprowadzony w naszej szkole to konkurs historyczny „Droga do Niepodległej”. W tym konkursie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, która obejmowała czas od rozbiorów (1772 r.) do odzyskania przez Polskę niepodległości (1918 r.). W tej rywalizacji wyłoniono trzech laureatów: 1 miejsce- Agata Grzechnik, 2 miejsce- Zuzanna Lewandowska, 3 miejsce- Kacper Kalinowski. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy i gry planszowe o tematyce historycznej. Pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy i drobne upominki. Uroczystości zostały zakończone śpiewem pieśni patriotycznych.
UWAGA
Pomagamy rodakom mieszkającym Na Kresach Wschodnich!!!
Zbieramy:
-żywność długoterminową (ryż,makaron,kasza,kawa,konserwy,dżemy itp.),
-znicze (białe i czerwone),
-kartki z życzeniami świątecznymi(własnoręcznie zrobione i koniecznie wypisane).
Akcja trwa od 29.10 do 14.12.2018 r.
Koordynatorzy akcji: Paulina Grzechnik,Katarzyna Pawlak
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Uczennice naszej szkoły wraz z nauczycielką Bożeną Nogowską przed dniem Wszystkich Świętych udały się do Dębogóry, aby uporządkować miejsce przy pomniku – miejscu stracenia leśniczego Jabłońskiego oraz jego rodziny. W zadumie zgrabiły liście i zapaliły znicze. Cześć ich pamięci.
Pamiętamy również o patronie szkoły p.Kazimierzu Korku, jak co roku odwiedzilśmy jego miejsce spoczynku,które znajduje się na cmentarzu w Szubienie.
Zdjęcia w galerii
100 LAT NIEPODLEGŁEJ
29 października w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej pt. „100 Lat Niepodległej”. W konkursie wzięło udział 11 osób. Rywalizacja była zacięta, a jury w składzie: Pani Dyrektor M. Dudkiewicz, p. K. Pawlak oraz p. B. Nogowska, miały trudny orzech do zgryzienia. Uczestniczki stanęły na wysokości zadania i wykonały przepięknie niełatwe utwory patriotyczne. Rywalizacja była zacięta. Po wysłuchaniu piosenek konkursowych, miłym akcentem naszej uroczystości szkolnej był występ przedszkolaków, którzy pod czujnym okiem p. Jadwigi Słomskiej wykonali przepiękny utwór pt. „Biały Orzeł”. Pani Dyrektor przedstawiła uczniom wyniki i pogratulowała odwagi wyjścia i zaprezentowania swoich talentów wokalnych. Koordynatorem konkursy była p. Paulina Kuberacka.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację konkursową:
Klasy 0-III
1 miejsce – Zuzanna Malak (utwór „Niepodległość”)
Klasy IV-VIII
1 miejsce- Anna Kolanowaska (utwór „Rota”)
Wiktoria Kociałkowska ( utwór „Dziewczyna z granatem”)
2 miejsce- Martyna Malak ( utwór „Wojenko, wojenko”)
3 miejsce- Nicole Szczukowska (utwór „Orzeł Biały)
Jagoda Woźniak (utwór „ Białe róże”)
Wyróżnienie- Wiktoria Zagórska „Kolęda warszawska”
Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do kolejnych inicjatyw podejmowanych z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
ZDJĘCIA W ALBUMIE.
Pasowanie na ucznia
Pierwszoklasiści nie mogli doczekać się tej chwili. Uroczyści i odświętnie ubrani czekali, aby zaprezentować wyuczone na pamięć wierszyki i piosenki. Towarzyszyli im koledzy ze starszych klas, którzy sprawdzali opanowanie umiejętności. Dzieci musiały udowodnić, że nie są leniuchami, chcą uczyć się i świecić przykładem. Trafili do czterech krain: muzyki, pracy, miłości oraz mądrości. Na szczęście ten pierwszy egzamin został zdany, pierwszoklasiści w obecności rodziców oraz społeczności szkolnej pokazali, że są godni, aby zostać uczniami naszej szkoły. Następnie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki. Ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci małych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie
WYCIECZKA DO POZNANIA
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII oraz ich rodziców do wzięcia udziału w wycieczce do Poznania!
Wielu z nas zadaje sobie pytanie, dlaczego akurat Poznań? Otóż moi drodzy w tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym samym chcemy podsumować nasze działania, które czynimy z okazji 100 urodzin Niepodległego Państwa Polskiego. A gdzie, jak nie w Poznaniu, który jest początkiem państwowości polskiej.
Poniżej przedstawiamy program wycieczki.
CENA ORIENTACYJNA 75 ZŁOTYCH
TERMIN: 29.11.2018r.
PROGRAM
Wyjazd około godziny 8-8.30 ze szkoły
11.00- Blubry 6D- żywe legendy Poznania w formie labiryntu. Przeniesiemy się w kapsule czasu, aby poznać dwie legendy: „Hejnał i zaczarowana trąbka” oraz „Koziołki Poznańskie”, poznamy również elementy gwary poznańskiej.
12.00- Stary Rynek i Koziołki Poznańskie
12.30- Muzeum Rogala- pokaz wypieku rogali, pomoc przy wyrabianiu, degustacja, film o Poznaniu, gwara poznańska- otrzymamy Certyfikaty Rogalowych Czeladników.
13.30- Brama Poznania- miejsce opowiadające, za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim
15.00- Ostrów Tumski- Najstarsza część Poznania, wyspa zlokalizowana w widłach Warty i Cybiny. Jest wielce prawdopodobne, że w 966 roku Mieszko I przyjął na Ostrowie Tumskim chrzest, co uważa się za początek historii naszego państwa. Dziś to niesamowicie malownicze i ciche miejsce, prawdziwa oaza spokoju w sercu milionowej aglomeracji.
17.00- posiłek
Wyjazd około godziny 18.00
Powrót około godziny 20.30.
Zapraszamy do udziału w wycieczce. Zapisy u p. Pauliny Kuberackiej.
PRÓBNA EWAKUACJA
Dziś w naszej szkole pod okiem aspiranta sztabowego p. Jerzego Bejmowicza z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle odbyła sie próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi z budynku szkolnego. Ewakuacja przebiegła zgodnie z planem. Po próbnych ćwiczeniach najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli z bliska podziwiać wóz bojowy oraz sprzęt strażacki należący do OSP w Kcyni.
Zdjęcia w albumie
Święto Pieczonego Ziemniaka
Dnia 18.10 obchodziliśmy w szkole Święto Pieczonego Ziemniaka.W pięknej,jesiennej scenerii zapłonęło ognisko. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się tradycja tego święta.W ciepłych promieniach słońca wszystkim smakowały kiełbaski i ziemniaki pieczone w ognisku.
Wielką niespodzianką i atrakcją były dla wszystkich przejazdy kucykami. Za to bardzo dziękujemy paniom Kamili i Asi,które poświęciły nam czas i odwiedziły nas ze swoimi kucykami.
W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II
Dla uczczenia 40 rocznicy wyboru papieża Polaka na stolicę Piotrową w naszej szkole odbył się uroczysty apel,którego
organizatorką była p.Jolanta Wróblewska.
Na wstępie przedstawiono historię związaną z pontyfikatem Jana Pawła II.Wszyscy zaśpiewali Barkę,ulubioną pieśń Karola Wojtyły
Podsumowaniem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu religijnego pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa"
Wyróżnieni zostali:
Martyna Bącik kl IV
Wiktoria Kociałkowska kl V
Jagoda Kromrych kl V
Aleksandra Pomałecka kl IV
Jagoda Kromrych kl III
Julia Jachim kl VI
Zdjęcia w albumie
BEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE CZYNY.
Dbając o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły 10 października bieżącego roku zaprosiliśmy gości z Powiatowej Komendy Policji w Nakle nad Notecią. Odwiedzili nas funkcjonariusze Policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w osobach : starszy sierżant Zofia Wrzeszcz, starszy sierżant sztabowy Marcin Pilch oraz pan Mirosław Romel. Zostały przeprowadzone spotkania dla uczniów w dwóch grupach wiekowych.
Dzieci z klas 0 oraz I- III miały okazję uczestniczyć w Miasteczku Drogowym. Spotkanie zostało przeprowadzone w sposób interesujący i bardzo pouczający, dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Przeprowadził je starszy sierżant sztabowy Marcin Pilch
Drugie spotkanie przeznaczone dla uczniów starszych z klas IV- VIII przeprowadziła starszy sierżant Zofia Wrzeszcz. Podczas prelekcji poruszane były bardzo ważne tematy, takie jak : odpowiedzialność karna nieletnich, cyberprzemoc. Nie zabrakło również rozmowy o używkach ( papierosy, alkohol , e- papierosy), wagarach i ucieczkach z domu. Prowadząca przypomniała również kim jest funkcjonariusz publiczny. Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję posiedzieć w samochodzie funkcjonariuszy Policji, co sprawiło im dużą uciechę i zaspokoiło dziecięcą ciekawość.
Spotkania takie mają na celu nauczenie dzieci , jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych , a także mają uświadomić ,że za swoje czyny każdy ponosi odpowiedzialność.
Wycieczka dla klas I – VIII do Zakopanego w dniach 4-7 czerwca 2019 r.
Koszt wyjazdu dla ucznia – 480 zł
Koszt wyjazdu dla osoby dorosłej – 500 zł
Program wycieczki:
- Wyjazd 4.06.2019 godz. 23.00, po drodze rano Sanktuarium w Częstochowie, przyjazd do Białego Dunajca ok. godz. 10.00, zakwaterowanie - Willa Widokowa. Następnie przejazd do Zakopanego – spacer po Krupówkach, zwiedzanie Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, skocznia, wjazd na Gubałówkę i powrót, spacer na Butorowy Wierch.
- 6.06. – Spływ Dunajcem, Tama w Czorsztynie, Krupówki – czas wolny na zakupy, możliwość skorzystania z basenów w Szaflarach - ,, Gorący Potok”
- 7.06. – wyjazd do Krakowa – Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel.
W ramach kosztów wyjazdu uczestnicy otrzymają: przejazd autokarem, posiłki ( 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej, bilety wstępu, noclegi, parkingi).
W wycieczce mogą wziąć udział chętni rodzice. W celu wcześniejszej rezerwacji noclegów należy dokonać zaliczki, dlatego proszę o dokonanie wpłaty w wysokości 100,00 zł do 15.11.2018 r. Całą kwotę za wyjazd należy wpłacić do 20 maja 2019 r. Można dokonać wpłaty jednorazowo lub w ratach u organizatora p. Jolanty Wróblewskiej.
Harmonogram wpłat:
- do 15.11.2018 – 100,00 zł
- do 15.01.2019 – 50,00 zł
- do 15.02.2019 – 100,00 zł
- do 15.03.2019 – 100,00 zł
- do 15.04.2019 – 50,00 zł
- do 20.05.2019 – 80,00 zł
Dzień Edukacji Narodowej
„Nim będą sławni, Ci wielcy ludzie,
Kto ich nauczy czytać?”
Dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbyła się uroczysta akademia, którą otworzyła dyrektor p. Małgorzata Dutkiewicz, witając uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.
Przedstawicielka Rady Rodziców, p. Agnieszka Wiejaczka, przekazała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi wyrazy wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci. Serdeczne życzenia złożył również p. Ryszard Bagnerowski – radny powiatu. Na uroczystości obecni byli także: p. Halina Kosińska – emerytowana pracownica szkoły, p. Paweł Kiepiela – sołtys wsi Szczepice, p. Stanisław Grabarski – sołtys wsi Tupadły i radny gminny.
Na zakończenie obchodów tzw. Dnia Nauczyciela dzieci z kółka artystyczno-teatralnego oraz uczniowie kl. IV-VI pod okiem p. Katarzyny Pawlak przedstawiły wesołą scenkę z życia szkoły, którą odegrały na tle dekoracji przygotowanej przez p. Jadwigę Słomską. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce pedagogów kwiaty wraz z okolicznościowymi laurkami.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28 września w naszej szkole został przeprowadzony konkurs z tabliczki mnożenia. Brały w nim udział klasy III-VIII. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, a byli to:
1. Amelia Zagórska
2. Piotr Karabasz
3.Mateusz Jurczykowski
4.Agata Grzechnik
5.Julia Nowak
6. Sandra Samarzewska
7.Julia Nowak
8.Wiktoria Zagórska
9.Martyna Bącik
10.Gracjan Kubiak
Serdecznie gratulujemy!!!
„Dziewczyny sprawdzają, jaką wiedzę i umiejętności chłopcy posiadają”- Dzień Chłopaka w klasie V.
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji 1 października na godzinie wychowawczej uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią p. P. Kuberacką postanowili uczcić ten dzień. Stół klasy V został suto zastawiony zdrowymi kanapkami oraz owocami. Nie zabrakło także słodkości w postaci babeczek (podziękowania dla mamy Wiktorii) oraz cukierków. Największą atrakcją okazał się turniej przygotowany przez wychowawczynię dla chłopców. W asyście dziewcząt został przeprowadzony turniej, który miał na celu wyłonienie „Chłopaka nr 1 w klasie V”. Nasi Panowie musieli zmierzyć się w ośmiu konkurencjach. Było wiązanie krawata ( ta umiejętność nie jest jeszcze przez nich dobrze opanowana), przyszywanie guzików do materiału ( w tym najlepszy był Brajan), jedzenie cytryny, malowanie paznokci dziewczynom ( najlepszy był Oskar), rozpoznawanie marek samochodów, narzędzi oraz dmuchanie balonów. We wszystkich konkurencjach najwyższą notę punktową otrzymał Bartosz Pawlak i to on zdobył tytuł „Chłopaka nr 1 w klasie V”. Zwycięzca otrzymał pamiątkowy dyplom, czekoladę i drobny upominek. Pozostali trzej Panowie: Bartosz Pomałecki, Oskar Jachim i Brajan Kubiak otrzymali dyplomy i czekolady. Nie zabrakło także upominków od koleżanek z klasy w postaci breloków. Ten miły dzień zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Zdjęcia w albumie!!!
Włączyliśmy historię!
Uczniowie klasy VIII oraz uczestniczący w kółku historycznym wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON- włącz historię”. Ma ona na celu upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego z 1944 roku poprzez wysyłanie bezpłatnych kartek dla uczestników tych wydarzeń.
Nasi uczniowie w ramach akcji wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu pod nadzorem p. Pauliny Kuberackiej. Tworzyli oni własną definicję terminu „bohater”, wymieniali osoby, które w ich odczuciu można nazwać bohaterami. Poza tym wypełnione zostały przez nich karty pracy, które poprzedzone były prezentacją multimedialną na temat Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem tej części warsztatów było obejrzenie dwóch spotów: „Godzina W- wolność łączy” oraz „Co powstańcy chcieliby przekazać dzisiejszej młodzieży”.
Ostatnim etapem zajęć było wypełnienie kartek pocztowych. Uczniowie mogli wybrać sobie konkretnego powstańca ze strony: www.bohateron.pl, gdzie znajdują się biogramy powstańców lub wypisać kartkę bez żadnych danych personalnych.
Na zakończenie uczniowie wysłuchali i obejrzeli teledyski piosenek związanych z powstaniem warszawskim, które wzruszyły niejednego uczestnika zajęć.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę: www.bohateronwtwojejszkole.p
Zdjęcia w Albumie!!!
Europejski Dzień Języków Obcych
Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Postanowiliśmy więc w naszej szkole po raz trzeci uczcić ten dzień. Uczniowie klasy VIII w trzech humorystycznych scenkach udowodnili nam, że w dzisiejszych czasach naprawdę warto uczyć się języków obcych. Może nas to uratować w oczekiwaniu na przystanku autobusowym lub podczas rezerwowania pokoju w hotelu oraz pomóc nam poznać kogoś interesującego, np. w siłowni. Następnie pani Magdalena Nogowska przetestowała uczniów ze znajomości flag i stolic krajów europejskich.
W tym roku w przygotowanie uroczystości byli zaangażowani uczniowie ze wszystkich klas wraz z wychowawcami. Zadaniem dla każdej klasy było przygotowanie plakatu z informacjami na temat wylosowanego wcześniej kraju. Uczniowie z klas 0-III śpiewali także piosenkę w języku angielskim, natomiast uczniowie z klas IV-VIII przygotowali stoiska z potrawami charakterystycznymi dla danego kraju. Oj, nie mogliśmy się doczekać, żeby skosztować tych wszystkich pysznych potraw. Była niemiecka kiełbasa i „piwo” na Oktoberfest (czyli sok jabłkowy), francuskie sery i winogrona, hiszpańskie gazpacho, nachos oraz ciasto migdałowe, greckie sałatki i ciasto oraz włoska pizza, która błyskawicznie zniknęła ze stoiska klasy VI. Zagościł u nas także grecki bóg Zeus oraz Niemka w tradycyjnym stroju ludowym.Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, ich wychowawcom oraz rodzicom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości!
ZDJĘCIA W ALBUMIE!!!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie