Wychowanie fizyczne w naszej sali gimnastycznej; pracujemy nad prawidłową postawą, sprawnością, siłą, uczymy się odpowiedzialności, współpracy i dobrej rywalizacji. Cieszymy się z sukcesów, ale niestety, czasami musimy pogodzić się z porażką. Dzisiaj zmotywowane były obie drużyny, ale zwyciężyła jedna😊
- 31
Dzień balonika
- 3
Klasa 2 sprawdzała dzisiaj, ile stanów skupienia ma woda💦
- 6
Przygotowania do balu karnawałowego...
- 12
Próba o pomoc dla Tymka ze #Słupcy❗ Mama ma raka, synek ciężką chorobę SMA... Trwa dramatyczna walka z czasem❗️ Uratować go może bardzo drogi lek, na który została zorganizowana zbiórka❗ Terapia genowa to szansa dla Tymka. Lek podawany jest tylko raz w życiu! Jeden wlew, by zatrzymać SMA. Mama i rodzina Tymka bardzo proszą o pomoc by uratować synka. Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie ⤵️ https://www.siepomaga.pl/tymek-kaminski Miasto Słupca
Jubileusz pracy zawodowej
14 stycznia swój jubileusz 40 lecia pracy zawodowej obchodził niezastąpiony pan Ireneusz Sojka,wieloletni pracownik naszej szkoły.Z tej okazji wszyscy złożyli mu życzenia pomyślności,szczęścia,zdrowia i zadowolenia z życia zawodowego.
Wszystkiego dobrego Panie Irku!
Migawki z życia szkoły....
Więcej zdjęć na szkolnym facebooku...
2
Życzenia...
Jasełka
„Nad Nim anieli w locie stanęli...”
W tym roku obchody świąt Bożego Narodzenia nastąpiły w naszej szkole wcześniej niż zwykle. Jednak to nie znaczy, że były mniej uroczyste... Zadbali o to uczniowie kl. 4, 5 i 7, którzy przygotowali piękne jasełka.
Z wielkim wzruszeniem odegrali swoje role i przypomnieli historię narodzin Jezusa. Ich występ wzbogacony był anielskim wykonaniem polskich kolęd.
Ideą tradycyjnych bożonarodzeniowych świąt jest miłość, dobroć, chęć dzielenia się z innymi, dlatego jakby dla podkreślenia tego co najważniejsze, to właśnie w tym uroczystym dniu przybyli do szkoły przedstawiciele Fundacji Lex Lupus, którzy zabrali zebrane przez nas dary i przekażą je rodakom na Kresach Wschodnich. https://www.facebook.com/FundacjaLexLupus/photos/a.396319140562874/1745582678969840/?type=3&theater
Natomiast w Rozstrzębowie wszyscy uczniowie w świątecznych nastrojach po dobrze spełnionych obowiązkach obdarowali się cudownymi prezentami. Nie zapomnieli o swych pociechach także rodzice, którzy ufundowali im słodkie upominki przekazane przez gwiazdora.
Życzymy wszystkim
Spokojnych Świąt
27
Dzień Anioła
Być Aniołem nie jest łatwo,ale walka z pokusami się opłaca,bo radość gwarantowana. Jest to walka dobra ze złem ,jaka dzieje się w sercu małego i dużego człowieka.
W kalendarzu świąt nietypowych 14 grudnia zapisano jako Dzień Anioła Stróżą.To bardzo wyjątkowy dzień. W naszej szkole obchodziliśmy go 17 grudnia.Na lekcjach religii przybliżaliśmy anielską tematykę. We wszystkich klasach uczniowie przygotowali pracę ,,Anioł Stróż",ponieważ na naszym Aniele możemy zawsze polegać,więc każda klasa przedstawiła prezentację na szóstkę.W tym dniu po korytarzach biegały aniołki,ubrani na biało.Uczniowie klasy pierwsze,trzeciej,czwartej i ósmej przedstawili program artystyczny. Na koniec zrobiono prezentację aniołów i wspólne klasowe zdjęcia.
5
Szczepienia
Uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.
Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.
W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11
Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:
-
mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego,
-
na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie ,
-
na profilu #SzczepimySię,
-
a także pod numerem infolinii 989.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki
-
Mikołajki
To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty
To Mikołaj to Mikołaj niesie nam prezenty
6 grudnia jest od wielu lat dniem w który podtrzymuje się mikołajkową tradycję.
Tego dnia od samego rana korytarz szkolny wypełnił się uczniami ubranymi na czerwono i w mikołajkowych czapkach na głowach.
Po długim oczekiwaniu, dzieci doczekały się wizyty upragnionego gościa. Witały go z radością . Mikołaj w tym roku drogę pokonał w śniegu. Uczniowie z kasy pierwszej, drugiej, trzeciej, oddziału przedszkolnego i ósmej przedstawili program artystyczny. A także obiecały że , będą grzeczne i postarają się nie sprawić kłopotu swoim rodzicom i nauczycielom. Mikołaj przystąpił do rozdawania słodkich upominków. Były też rozmowy z dziećmi i zdjęcia klasowe z przybyłym gościem. Święty Mikołaj pożegnał się, a dzieciom spotkanie sprawiło wiele radości i wrażeń.
Dyrektor szkoły przekazała serdeczne podziękowania Radzie Rodziców a także sołtysom
panu S. Grabarskiemu i P. Kiepieli, którzy ufundowali prezenty.
A teraz wszyscy czekamy już na Święta Bożego Narodzenia.
31
Szanowni Państwo Dyrektorzy, w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat. Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci. Z wyrazami szacunku Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i Nauki
Katarzynki i andrzejki to zwyczaje, które pojawiły się w Polsce ok. XVI w. Są to zabawy wywodzące się z kultury starożytnej Grecji, na którą nałożyła się tradycja chrześcijańska. Podczas świąt (tych bardziej i mniej formalnych) nie może zabraknąć słodkości. Dlatego uczniowie klasy IV postanowili upiec andrzejkowe ciasteczka z owocami. Niesamowity zapach rozchodził się po całej szkole, a piękne wypieki znikały w oka mgnieniu.
Uczta bogów greckich! Uczniowie klasy piątej wraz z panią P. Kuberacką na lekcji historii urządzili ucztę bogów greckich. Uczniowie przygotowali wspaniałe stroje i odwiedzili starsze klasy by te odgadły jakich bogów reprezentują. Nagroda za poprawne odpowiedzi była cenna,gdyż była nią ambrozja ,czyli pokarm który dawał bogom nieśmiertelność i wieczną młodość. Na uczcie nie zabrakło nektaru oraz gron winorośli. Poza tym uczniowie podsumowali wiadomości dotyczące Starożytnej Grecji podczas gry w planszówkę.
- 4
Piękne zakładki... 23 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na najładniejszą zakładkę do książki. Uczniowie wykonali piękne prace, które oceniło jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Zachęcamy uczniów do udziału w konkursach.
- 8
Wyjazd do Biskupina na warsztaty 22 listopada dzieci z klas 1-3 wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Zajeździe w Biskupinie. W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników piękne dekoracje, ciepło palącego się kominka, świątecznie udekorowany stół, ozdoby. Pod bystrym okiem instruktorów uczniowie przygotowywali pierniki i bułki, wykonali świąteczne stroiki, zasiedli do wigilijnego stołu z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami. Wycieczka była kolejnym etapem realizacji projektu ,,Szlakiem pałuckich legend’’, więc koniecznym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji i oczywiście, ruin zamku, gdyż ,,Legenda o Diable Weneckim ‘’ jest uczniom doskonale znana. Szukali nawet śladów Diabła Weneckiego, chcieli wrzucić do podziemi czapkę, aby została napełniona zlotem, jak to głosi legenda, ale niestety, nie powiodło się. .. Żnin to kolejna miejscowość na drodze realizacji projektu. Uczestnicy zapoznali się z zabytkową XV-wieczną Basztą mieszczącą się na Rynku, w której podziwiali rycerskie zbroje, dawne naczynia, sprzęty, białą broń. Ten wyjazd dostarczył uczniom wiedzy o lokalny zabytkach w myśl słów poety żyjącego w XIX wieku, Stanisława Jachowicza ,,cudze chwalicie, swego nie znacie’’, a także rozwinął ich kulinarne umiejętności i poszanowanie tradycji. Zadowoleni, bogaci we wrażenia powrócili do domów. Zapraszamy do galerii
- 56
Kolejnym, bardzo ważnym punktem wycieczki klas 1 - 3 podczas realizacji projektu ,,Szlakiem pałuckich legend'' było zwiedzanie Kalwarii w Sanktuarium Krzyża Świętego. Z księdzem kanonikiem Michałem Kosteckim spotkaliśmy się w kościele, gdzie miło nas powitał, a następnie bardzo ciekawie opowiedział o Cudownej Figurze Pana Jezusa Ukrzyżowanego, pochodzącej z 1500 roku, do której do dnia dzisiejszego wędrują i przyjeżdżają pielgrzymi z bliskich i dalekich stron. Ksiądz przedstawił nam przykłady kilku uzdrowień, których doznali mieszkańcy okolicznych miejscowości, pokazał licznie zgromadzone przy ołtarzu wota. Uczniowie dowiedzieli się też kilku faktów związanych z funkcjonowaniem kościoła pod opieką O.O. Karmelitów. Nasz przewodnik zwrócił uwagę dzieci na przepiękną, misterne wykonaną ambonę, która przed laty była niezbędna do wygłaszania kazań, gdy jeszcze nie zainstalowano mikrofonów, a wierni chcieli słyszeć księdza. Następnie zwiedziliśmy Kalwarię, podziwialiśmy wspaniałe, niedawno odrestaurowane malowidła ścienne będące stacjami Drogi Krzyżowej, słuchaliśmy pięknych opowieści oprowadzającego, który ma niezwykły dar przekazywania wiedzy i oczyma wyobraźni widzieliśmy mnichów wędrujących krużgankami… Historia, którą dzięki księdzu kanonikowi poznaliśmy, posłużyła wzbogaceniu duchowości, pozwoliła uzupełnić wiadomości o jednym z najcenniejszych zabytków kultury sakralnej na Ziemi Pałuckiej. To było niezapomniane przeżycie. Dzieci otrzymały od księdza Kosteckiego obrazki z wizerunkiem Kcyńskiego Cudownego Pana Jezusa
- 7
Ciekawscy wycieczkowicze z klas I–III pod opieką wychowawczyń Violetty Soja i Bożeny Nogowskiej ruszyli dalej w poszukiwaniu kcyńskich atrakcji. I tak dotarli do GCKiB w Kcyni, gdzie serdecznie zajęła się nimi pani Katarzyna Pomałecka, a następnie zwiedzili wystawę ,,Zanurzony w pięknie’’ poświęconej życiu i twórczości ojca Efrema Marii z Kcyni (Stanisława Klawittera). Podziwiali także rzeźby śp. Klary Prillowej. Kolejnym punktem wycieczki było wykonanie pamiątkowych fotografii na terenie Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni. Uczniowie przez chwilę ,,stawali się’’ pałuckimi artystami ludowymi, utrwalili sobie także nazwy części pałuckiego stroju. Pamiętali oczywiście o zasłużonym, znanym nie tylko w Polsce ale i na świecie kcynianinie śp. Janie Czochralskim, udali się na cmentarz i zapalili znicz. Podsumowanie tej bogatej w atrakcje wycieczce odbyło się w Lodziarni Firmowej "Roka", w której uczniowie odpoczęli delektując się wybornymi goframi z dodatkami lub wyśmienitymi zapiekankami. Milo było zakończyć wycieczkę w tej lokalnej rodzinnej firmie państwa Kaczmarków, która istnieje na rynku od roku 1983 i swoimi korzeniami czerpie z tradycji rzemieślniczych; ponadto może pochwalić się wielokrotną nagrodą plebiscytu Orły Cukiernictwa. Podczas powrotu do domu, jeden z uczestników podsumował: ,,nie wiedziałem, że w Kcyni jest tyle do oglądania’’. To prawda.
- 30
Uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej na zajęciach rozwijających uzdolnienia tworzyli z różnorodnych elementów ciekawe wymyślone przez siebie pojazdy i inne konstrukcje . Mali konstruktorzy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem . Były to pierwsze zajęcia tego typu , ale na pewno nie ostatnie .
- 1
Archiwum Aktualności